Iga eramu lukusüsteem peaks arvestama elanike vajadusi ja eripärasid.
Peale lukusüsteemide ja -lahenduste pakub Abloy ka teisi ustega seotud tooteid, mis ei suurenda ainult kasutajate mugavust vaid puudutab ka sisedisaini.
Iga maja puhul on oluline välisuks(ed) ja selle lihtne avamine pereliikmetele ning kaitse kutsumata külaliste eest.
Välisukse lukustus võib olla automaatselt tagalukustuv või alati ainult võtmest avatav/suletav. Kui koduuksele soovitakse paigaldada automaatselt tagalukustuvat lukukorpust, sobib näiteks ABLOY 4190. Automaatselt tagalukustava lukukorpuse puhul saab lukukorpuse plaadil olevast valikunupust valida erinevaid kasutusreziimi asendeid. Nii saab valida asendi, et uks ei ole lukus, mis sobib eriti hästi nädalavahetustel kui pere on kodus ning on palju liikumist aia ja toa vahel. Samas on tööpäevadel mugav ja kindel kasutada automaatselt ust lukustavat asendit. Nii sulgub uks tööle/kooli kiirustades alati. Kui aga tahetakse alati võtmest avatavat ning suletavat lukukorpust, sobib hästi ABLOY LC200.
Majauksel soovitame kasutada ühepoolset võtmepesa – see tähendab, et väljaspool on võtmega avamisvõimalus ja seespool on väändenupp (rahvakeeli ka liblikas). Nii on kodust väljudes mugav uks avada ja lahkuda. Lisaks on ohuolukorras, näiteks tulekahju korral, lihtne kiiresti majast väljuda.
Võtmepesana soovitame valida pöörleva võtmepesakattega ABLOY CY013, mis kaitseb varguskatse korral. Jõuga väänates katte kinnituspoldid ei purune, vaid võtmepesakate pöörleb tangidega koos –see muudab sissemurdmise võimatuks.
Maja välisukse turvalisuse tõstmiseks võib paigaldada lisaks ka turvaluku, näiteks ABLOY LC109. Soovitame turvalukku lukustada ainult kodust lahkudes – nii ei ole näiteks akna kaudu majja sisenenud kurikaelal võimalik ukse kaudu lahkuda. Kodus olles soovitame turvalukku mitte lukku keerata, sest ohu olukorras peab saama uksest kiiresti väljuda. Enne turvaluku paigaldamist küsi kindlasti nõu ABLOY volitatud edasimüüjalt.
Välisuksel soovitame kasutada sulgurit. Selle usaldusväärne funktsioneerimine laias temperatuurivahemikus võimaldab säästa energiat ja suurendada turvalisust. Sulguri valimisel on vaja teada ukse kaalu ja ukselehe laiust. Uksekaalu määramisel tasub arvestada ka uksekaalu mõjutavate väliste teguritega nagu näiteks tugev tuul või ventilatsioonist tulenev üle/alarõhk. Suuremale ning raskemale uksele soovitame paigaldada tugevama sulgemisjõuga ning väiksemale ja kergemale uksele nõrgema sulgemisjõuga sulguri.
Olenevalt sulgurist on võimalik reguleerida ka selle sulgemiskiirust. Reguleerimiseks on sulguri korpuses olev eraldi reguleerimiskruvi – nii saab ise sulgurit seadistada vastavalt keskkonnale ja kasutusvajadusele.
Sulgumisaeglustiga varustatud sulgur tasub valida juhul, kus uksest väljumisel on vajalik hoida ust kauem avatud asendis, näiteks rattaga väljumiselt või kui majas elab liikumispuudega inimene. Sel juhul ei hakka uks kohe peale avamist sulguma, vaid ootab teatud viivitusaja. Nii ei jää keegi vahele ega pea liigselt kiirustama.
Juhul, kui abiruumid ei ole lukustatud tavapärase lukukorpuse ja võtmepesaga, vaid vajavad lukustamiseks tabalukku, soovitame kasutada ilmastikukindlaid tabalukke.
Selleks, et elumaja ja abiruumide (k.a postkast) uksi oleks mugav ja lihtne avada ning lukustada, soovitame kasutada võtmepesade sarjastust. See tähendab, et saate avada kõik teile vajalikud uksed ühe ja sama võtmega. Iga kasutaja pääseb läbi ainult temale vajalikest ustest, mis määratakse kindlaks sarjatabelis. Nii saab asendada suure võtmekimbu üheainsa võtmega.
Sarjastada on võimalik ka tabalukke, mida kasutatakse keldri, garaazi või mõne teise abiruumi lukustamiseks.
Ostes ABLOY patenteeritud võtmepesakomplekti saab klient kaasa võtmekaardi. See on visiitkaardi suurune kaart, kuhu luku müüja märgib võtmekoodi, võtmete arvu ja kaardi väljastuskuupäeva. Lisavõtmeid saab valmistada ainult kaardi ettenäitamisel ja vaid ABLOY volitatud edasimüüja juures.
Võtmekaardi kaotuse puhul tasub pöörduda ABLOY volitatud edasimüüja poole. Turvalisuse huvides soovitame võtmepesa ümber kodeerida.
Maja ostu ja müügi puhul veenduge, et endine omanik annab teile võtmekaardi ning sellele märgitud hulga võtmeid. Maja endine omanik või üüriline võib muutuda turvariskiks, kui ta ei tagasta kõiki võtmeid.